12,883 pytań - 47,029 odpowiedzi - 976 komentarzy

Jak był wasz pierwszy teren?

+1 głos
Chodzi o konie. Bo ja niedługo ( po jutrze ) jadę na mój pierwszy w życiu teren i chcę was zapytać jak wy się czuliście. Czy mocno się stresowaliście?
pytanie zadane 12 maja 2015 w Pytania do Princess przez użytkownika kucynka (1,847)
zmienione kategorie 13 maja 2015 przez użytkownika admin
   

2 odpowiedzi

0 głosów
Nie stresowałam się, ponieważ jechałam na moim ulubionym koniu, byłam przygotowana do jazdy w terenie i jechałam z bardzo fajnymi ludźmi :). Nie ma czym się strosować, wyjazdy w teren są super. Im bardziej się stresujesz tym gorzej będzie, więc uśmiech, rozluźnienie, koncentracja i żwawo do przodu ;). W terenie jest inaczej niż na ujeżdżalni więc nie bój się powiedzieć instruktorowi, że np. chcesz jeździć samym stępem. Ogółem nie ma się czego bać, panikowanie  tylko pogorszy sprawę. Jeżeli nikt Ci nigdy nie opowiadał o tym, jak jest w terenie i czego możesz się spodziewać to spytaj się o to instruktora przed wyjazdem. Na pewno musisz być gotowa na spłoszenia, na to, że chód konia może być bardziej wyciągnięty (szczególnie w galopie), czasem będzie trzeba zawrócić/szybko zareagować, ale te rzeczy chyba masz już przećwiczone jeżeli jedziesz w teren (aczkolwiek nie jest powiedziane, że koń się na pewno spłoszy itd). Zaufaj instruktorowi i wierzchowcowi :)

Pozdrawiam!
odpowiedź 13 maja 2015 przez użytkownika Princess Ela (126)
0 głosów
Mój pierwszy teren wyglądał tak , że pojechałam pierwszy raz do nowej stajni dostałam konia , który gryzie i kopie xD Ale mimo to nie stresowałam się cieszyłam się tym :)
odpowiedź 19 czerwca 2015 przez użytkownika VictoriaRider (905)
...