12,884 pytań - 44,912 odpowiedzi - 976 komentarzy

Zła noga przy galopie.

+2 głosów
We wtorek byłam na jeździe konnej i jak zwykle galopowałam. Niby wszystko dobrze, ale cały czas na złą nogę. Wszystko według mnie robiłam dobrze przyciskałam wewnętrzną nogę a zewnętrzną do tyłu. Może ktoś wie jak mi zaradzić? ;)

I jeszcze drugie pytanie też dotycznące galopu. Kiedy biorę nogę zewnętrzną do tyłu to wtedy strzemię luźno mi zwisa na nodze i może wypaść. Jeden raz mi właśnie wypadło strzemię. :/
pytanie zadane 30 października 2014 w Porady przez użytkownika pirena11 (217)
   

2 odpowiedzi

+1 głos
 
Najlepsza odpowiedź

Prawidłowy galop przebiega następująco :

Do zagalopowania ze stępa albo kłusa koń powinien być najpierw ustawiony do wewnątrz, czyli do galopu z prawej nogi w prawo. Dociążasz bardziej wewnętrzną kość siedzeniową (ale nie możesz pochylać się do wewnątrz!) przykładasz wewnętrzną łydkę na popręgu, a zewnętrzną, ograniczającą o dłoń za popręgiem, wykonujesz półparadę, aby pobudzić uwagę konia, wreszcie naciskasz energicznie wewnętrzną łydkę i opuszczasz nieco wewnętrzną wodzę aby wypuścić w przód pierwszy skok galopu.
To odpuszczanie jest bardzo ważne :)  Jeżeli strzemię Ci ucieka musisz nacisnąć stopą na strzemię, co zapobiegnie wylatywaniu ;) Pozdrawiam i zapraszam na mój blog poświęcony koniom :

http://naturalhorsemanship.blog.pl/

odpowiedź 31 października 2014 przez użytkownika Cavallo (6,945)
wybrane 31 października 2014 przez użytkownika pirena11
+2 głosów
Może koń nie jest przygotowany tzn. nie dostał od ciebie sygnalu: uwaga, zaraz zagalopujemy poprzez półparadę. Albo nie jest ustawiony do środka, chociaż to jest już level up i to chyba możemy wykluczyć.

2. Może masz za długie strzemiona, albo dajesz ją za bardzo do tyłu.
odpowiedź 30 października 2014 przez użytkownika sara13 (959)
...