12,884 pytań - 44,835 odpowiedzi - 976 komentarzy

Jaki koń dla mnie byłby dobry?

+1 głos

Mam 14 lat, 159 cm , jeżdzę konno 3 lata w tym roku w wakacje leci już 4 rok. Skacze, cwałuje, wykonuje ustępowania od łydki, łopatki , serpentyny itp. . Ale to nie jest istotne. Chciałabym mieć już własnego konia. Razem z tatą planujemy kupić go w te wakacje smiley Jaki byłby najlepszy? Jaka rasa, wzrost, charakter, wiek itd. ? Bardziej preferuje tereny, rajdy, galopy na łąkach, małe skoki oraz wykonywanie różnych sztuczek z koniem niż ujeżdżenie i profesjonalność . Może to wystarczy abyście mi doradzili . 

 

Z góry dziękuję laugh

pytanie zadane 12 marca 2014 w Porady przez użytkownika Koniara563 (111)
   

2 odpowiedzi

+1 głos
Może dużo nie pomogę ale:

Jeśli chodzi o charakter to, na to nie ma regułki, że np. koń Fryzyjski jest idealny dla dzieci/młodzieży ale można dobrać rasę konia do swojego wzrostu itp. Mimio tego co napisałam u góry "polecam" HAFLINGERY. Słyszałam o nich same dobre rzeczy :) A nie polecam Arabów, bo z reguły (a przynajmniej często obija mi się o uszy) są to konie z temperamentem.

Ps. ja i tak jestem za starym sposobem: jedż, zobacz, pojeźdż- bez względu na rasę xD
odpowiedź 12 marca 2014 przez użytkownika Vero Vaa (132)
0 głosów
Koń wielkopolski, SP, Małopolski - są to dobre konie, idealne dla twojego wzrostu najlepiej taki od 5-6 lat :) Musi być spokojny i doświadczony. Albo najlepiej kupić już starszego i doświadczonego konia :)
odpowiedź 13 marca 2014 przez użytkownika Cavallo (6,945)
...