12,882 pytań - 37,983 odpowiedzi - 971 komentarzy

Mój koń nie lubi kiedy czyszczę go w boksie...

+2 głosów
Mój kon nie lubi kiedy czyszczę go w boksie (nie jest przywiązany) zawsze odwraca sie tyłem i podnosi tylna nogę jakby chciał mnie kopnąć. Jednakże kiedy go wyprowadze na korytarz, czyszczenie odbywa sie bez problemu. Jak jej tego oduczyć, jak sprawić by, ze tak powiem, polubiła czyszczenie w boksie?
pytanie zadane 7 marca 2014 w Porady przez użytkownika Kodena (1,988)
   

3 odpowiedzi

0 głosów
Hmm... możliwe,że uważa boks za swoją własność, a czyszczenie go tam irytuje konika. Jedyna rzecz jaka przychodzi mi do głowy, żeby temu zaradzić, jest ,,przekupienie go''... Chodzi o to, że dostaje nagrodę za dobre zachowanie, czyli czyścisz go przez trochę czasu (na początku krótko, żeby niezdążył nic zrobić) i kiedy przez ten krótki czas był grzeczny dajesz mu cukierka (lub inny smakołyk), potem coraz dłużej czyść i dawaj cukierka, a następnym razem znowu dłużej, aż w końcu przyjdzie taki czas, że będzie stał grzecznie bez cukierków. Pamiętaj, żeby zawsze rozważyć wszystkie opcie powodujące problem i postaw się na miejscu konia (oczywiście zawsze chętnie Ci pomorzemy, to tylko taka rada :] ) . :DDD Mam nadzieję, że pomogłam i pozdrawiam! :SS
odpowiedź 7 marca 2014 przez użytkownika szynszyLOVE13 (259)
0 głosów
Teoretycznie nie powinno się czyścić konia w boksie bo te wszystkie brudy zostają w ściółce w boksie konia a on to potem wdycha więc lepiej czyścić na korytarzu lub na dworze. No ok jeśli chcesz czyścić w boksie mozesz go/ją przywiązac w boksie na nie zbyt długim i tez nie za krótkim uwiązie (oczywiście z bezpiecznym węzłem :p), myślę że potem zrozumie o co chodzi.

/jeśli coś pisze źle to prosze o zignorowanie tego a nie wygarnianie mi wszystkiego, DZIĘKUJĘ :D
odpowiedź 7 marca 2014 przez użytkownika Majorka (1,430)
0 głosów
Nie powinno czyścić się konia w boksie! Kurz z konia opada na siano, które poźniej koń je i może to doprowadzić do kolki.
odpowiedź 10 marca 2014 przez użytkownika emi (598)
...