13,003 pytań - 31,630 odpowiedzi - 981 komentarzy

Pierwsze kroki w jeździectwie - skąd czerpać wiedzę?

0 głosów

Hej :) Mam nadzieję, że są tutaj doświadczeni koniarze, którzy będą mogli mi pomóc. Dopiero zaczynam swoją przygodę z jeździectwem - mam za sobą zaledwie dwie lekcje, ale bardzo mi się spodobało. Jeszcze nie opanowałam sztuki nawiązywania kontaktu z tymi potężnymi zwierzakami, ale idzie mi coraz lepiej. Mam nadzieję, że już niedługo będę śmigać na siodle bez instruktora obok :) Czy możecie polecić mi jakieś sprawdzone strony z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi jeździectwa? Koleżanka wysłała mi link tutaj, ale szukam czegoś jeszcze. Myślę, że wielu poczatkujących może skorzystać z takiej bazy rekomendacji. 

pytanie zadane 24 marca 2022 w Porady przez użytkownika k-wolska (102)
   

6 odpowiedzi

0 głosów
Ja miałam to szczęście, że czerpałam i dalej czerpię wiedzę od mojego dziadka, który hoduje konie. Tacy ludzie to najlepsza skarbnica wiedzy. Polecam zaprzyjaźnić się z kimś takim. W internecie znajdziesz samą teorię, która zwykle nie sprawdza się w praktyce, szczególnie jeżeli chodzi o konie.
odpowiedź 29 marca 2022 przez użytkownika ukruszwica (108)
0 głosów
Od instruktora on zapewne wie co robi skoro jest instruktorem :)
odpowiedź 7 kwietnia 2022 przez użytkownika EdwardBerg (104)
0 głosów

Jedno jest pewne z youtube nie nauczysz się jeździć konno. Ostatnio znajoma mi powiedziała, że to nic trudnego obejrzy kilka filmików na youtube i się nauczy :) Powiedziałem jej by mnie zaprosiła jak po takim internetowym kursie po raz pierwszy w życiu siądzie na konia. 

https://e-deszczowka.com

 

odpowiedź 22 kwietnia 2022 przez użytkownika karoldreszcz (126)
edycja 31 maja 2022 przez użytkownika karoldreszcz
0 głosów
Ciekawe pytanie, planuję w najbliższym czasie zapisać się na pierwsze zajcia z jazdy konnej.
odpowiedź 12 maja 2022 przez użytkownika Mariusz1K (104)
0 głosów

Zdecydowanie zgadzam się! praktyka jest najważniejsza, a trening czyni mistrza. W sieci możesz znaleźć ciekawe poradniki, w szczególności odnośnie hodowli koni - zazwyczaj takie blogi prowadzą sklepy z paszami dla koni - mozna tam poczytać o karmie dla koni lub po prostu o paszy dla koni.

odpowiedź 20 maja 2022 przez użytkownika Hel21 (120)
0 głosów
Polecam bloga trocheokoniach.blogspot.com tam jest trochę informacji i prowadzi to trenerka która ma swoje konie od lat
odpowiedź 14 lipca 2022 przez użytkownika Ina
...