13,019 pytań - 58,526 odpowiedzi - 983 komentarzy

jaki płyn do kąpieli dla konia jest najlepszy?

+1 głos

sadcały czs mojemu koniu wypada sierść nie weim czy to od tego płynu co ja mam czy od maści na sierść

pytanie zadane 29 stycznia 2014 w Pielęgnacja przez użytkownika Emilia Łandij (211)
   

5 odpowiedzi

0 głosów
Ja też tak miałam z moja klaczą i wzięłam normalny szmpon mojego taty na wypadanie włosów i mylam ją nim 2 miesiące 2 razy w tygodniu
odpowiedź 29 stycznia 2014 przez użytkownika Pati3477 (993)
0 głosów
Możesz użyć jakiegoś szamponu dla ludzi na wypadanie włosów, ale bardzo z nim uważaj i upewnij się wcześniej, że nie zaszkodzi koniowi.

Pozdrawiam.
odpowiedź 29 stycznia 2014 przez użytkownika Olka (2,441)
Nie wolno podawać koniowi szamponu dla ludzi !
Zawartość danego szamponu może być szkodliwa dla zwierzęcia i może spowodować na sierści jakieś dolegliwości. Nigdy nie podawajmy zwierzęciu szamponu dla ludzi.
Pozdrawiam.
0 głosów

Szampon niby powinno się stosować taki dla koni, ale wiele osób stosuje taki dla ludzi i nic się nie dzieję smiley

W jakim miejscu wypada ta sierść? Może zwyczajnie kon gubi starą sierść i dlatego się z niego sypie wink

odpowiedź 30 stycznia 2014 przez użytkownika Julka1 (2,251)
+1 głos

Skorzystaj z porady lek.weterynarii, może wypadanie sierśći ma jakieś inne dolegliwości. Poszukaj szamponu dostosowaneg dla potzreb twojego zwierzęcia. Ale przed skontaktuj się z wetem, by określił przyczynę wypadaniu sierśći czworonoga.

odpowiedź 30 stycznia 2014 przez użytkownika Cavallo (6,945)
0 głosów
Biegnij po weterynarza i nie stosuj na razie żadnych szamponów!

O ile dobrze kojarze pyatałaś co zrobić aby koń nie chodził po krzakach, więc już masz odpowiedź że jest to jakaś alergia lub grzybica zwłaszcza gdy sierść wypdała tylko w jednym miejscu/ kilku miejcach plamami. Szamponem stosowanym na różnego rodzaju zapalenia skóry u koni jesat Colorexidine i jeszcze taki różowy(nazwy nie pamiętam, jakoś na D). Weterynarz musi jednak zobaczyć zwierzę.Zwłaszcza jeśli koń jest derkowany.

A i tak poza tym częśte kąpiele z szamponem nie są zdrowe dla skóry koni ponieważ mają one dużo kwaśniejszy odczyn skóry i przez to są bardziej podatne po takim szmponowniu na zapalenia skóry.Więcj jeśli koniecznie musisz kąpać zimą kąp samą wodą, która w zupełności wystarczy. W lato płukanie konia SAMĄ wodą jest nawet mile widziane i konie bardzo je lubią...

Jeśli koń nie jest derkowany i ma normalną zdrową, długą sierść to nie jest problem po prostu dnia przybyło i konie czują wiosnę(mały paradoks przy -15). zmiana sierści zwłąszcza z zimowej na letnią powoduje swędzenie.

:)
odpowiedź 30 stycznia 2014 przez użytkownika St.Hc (1,045)
...