13,003 pytań - 31,630 odpowiedzi - 981 komentarzy

Lepszy jest kucyk czy duzy kon jak ktos ma 10 lat?

+1 głos
pytanie zadane 28 stycznia 2014 w Koń przez użytkownika mewka (364)
   

5 odpowiedzi

+1 głos
Jeżeli dobrze jezdzisz i czujesz się pewnie na wysokim to kup konia dużego, ale z tym się nie spiesz. Jak będziesz miała jakiegoś na oku to najpierw dowiedz się o nim jak najwięcej i go poznaj :) jeżeli nie jesteś za dobrym jeźdźcem albo czujesz się bezpieczniej na mniejszym to kup kuca felińskiego albo walijskiego, są to w miarę duże konie i na ciebie były by w sam raz.
odpowiedź 28 stycznia 2014 przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
Zdeydowanie kuc, najlepiej grupy D (do 149 ) na takim kucu spokojnie możesz szlifowac i doskonalic swoje umiejętnosci. Polecam kuca głównie dla twojej wygody, ponieważ kuc ma dużo krótszy i tym samym wygodniejszy dla niższych osób krok (ponieważ podejrzewam że nie masz 170 cm wzrostu :)) poza tym do ziemi niedaleko, a można naprawde sporo zwojowac na kucach zarówno w skokach jak i ujeżdżeniu.Pamiętaj jednak o odpowiednim doborze kuca do swoich zainteresowań i umiejętności ponieważ kuce tez mają różne charaktery, które często są uwarunkowane przez rasę(np.koń huculski - jesli dopiero zaczynasz, ale chcesz już poskakać tak do klasy LL(80cm), kuc feliński - kiedy juz masz pewne umiejętności i chcesz sie dalej szkolić)

Nie polecam dużego konia zwłaszcza tak młodym osobom poniewaz po prostu wymaga on już głównie sporo siły i dla twojej wygody, bo można spokojnie znaleźć starszego spokojnego wałaszka ale jego chody moga być dla ciebie niekomfortowe (zwłaszcza kłus) :)
odpowiedź 28 stycznia 2014 przez użytkownika St.Hc (1,045)
+1 głos
Kucyk, w twoim wieku na kucyku możesz pojeździć jeszcze parę dobrych lat, a komfort jazdy będzie dużo większy niż na dużym koniu. Na kucu będzie ci dużo łatwiej używać odpowiednich pomocy
odpowiedź 28 stycznia 2014 przez użytkownika shavenis (1,133)
0 głosów
wzieła bym takiego między 150 a 160 bo konia nie kupuje sie na 2lata a jak urośniesz to bedzie problem
odpowiedź 28 stycznia 2014 przez użytkownika Fliska
0 głosów
Leoszy koń, bo z kuca szybciej wyrośniesz. Możesz np. spróbować z hucułem jeśli koń będzie dla Ciebie za duży.

Pozdrawiam.
odpowiedź 29 stycznia 2014 przez użytkownika Olka (2,441)
...