13,003 pytań - 31,630 odpowiedzi - 981 komentarzy

dobry pensjonat - jak powinien wyglądać i na co zwrócić uwagę?

+1 głos
pytanie zadane 22 lutego 2013 w Stajnia przez użytkownika niezalogowany
   

4 odpowiedzi

+1 głos
 
Najlepsza odpowiedź
Na początku przyjdź tam bez zapowiedzi, tak jako zwykły zwiedzający/obserwator

1.patrz na konie - powinny być czyste ( ale bez przesady - jak właśnie wróciły z pastwiska to moga być ubłocone, dodatkowo błyszczącą śierść ma tylko zdrowy koń ), czy nie mają ran, czy boksy są dostatecznie duże i czyste ( 1 łajno w rogu to nie brudny boks, ale pół boksu w gnoju to bardzo sły znak );konie powinny być zainteresowane otoczeniem, ciekawskie, nie powinny być apatyczne, ospałe, agresywne

2.fajnie, jeśli jest akurat jakaś jazda - czy konie na jeździe są czyste ? czy są chętne do pracy, czy też co chwila ktoś macha batem ? jakie są lekcje - ciekawe ? czy spełniają twoje oczekiwania ?

3.zapytaj kogoś o coś - kogokolwiek ;) możesz się dowiedzieć czegoś o stajni, a towarzyscy ludzie to kolejna oznaka dobrej stajni

dobre oznaki ( ale nie konieczne ) :

konie na pastwisku, stare konie emeryci w stajni, co jakiś czas zawody ( coś ciekawego )
odpowiedź 4 stycznia 2014 przez użytkownika mg992 (192)
wybrane 7 stycznia 2014 przez użytkownika admin
+1 głos
1. patrz na konie, czy są zadbane, odkarmione (brak żeber na wierzchu), czy nie kuleją itp

2. obejrzyj stajnie, wszedzie powinien panowac porządek, powinno byc pod dostatkiem siana i slomy, konie w boksach powinny miec czysto, padoki powinny byc odpowiednio zabezpieczone (ogrodzenie, pastuch pod pradem)

3. pracownicy i wlasciciel powinni byc kompetentni, trzezwi (!!!), mili i uczynni

4. zwroc uwage na wyposarzenie stajni i wez pod uwage na czym najbardziej ci zalezy (czy chcesz np trenowac cały rok: wtedy potrzebujesz hali)
odpowiedź 27 lutego 2013 przez użytkownika zuziam (1,489)
0 głosów
Wszystkie konie dobrze wyglądają, nie są chude ani zaniedbane i kulawe. W boksach jest czysto, są ogrodzone padoki, w całej stajni panuje porzadek i są gaśnice.
odpowiedź 6 maja 2013 przez użytkownika Kon11 (4,232)
0 głosów

http://konnacafe.pl/pdf/2013sierpienmaly.pdf jak zjedziesz na 24 str tam masz taki "test" i tam są rzeczy na które trzeba być uczulonym wybierając stajnie dla swojego wierzchowca ;)

odpowiedź 6 stycznia 2014 przez użytkownika kiarka12 (356)
...