12,887 pytań - 31,330 odpowiedzi - 983 komentarzy

W stajni jest klacz na, której dość często jeżdżę problem zaczyna się gdy mam galopować.

+1 głos
Ponieważ klacz nie wjeżdża w narożniki mimo łydki i wodzy w kłusie bądź stępie jest normalnie. Dodam, że ja poruszam się dość dobrze w trzech ch

chodach a ten problem jest tylko u tej klaczy bo u innych koni nic takiego mi się nie zdarza. Ostatnio zaczęłam skakać, jednak instruktorka powiedziała, że dopóki nie opanuje galopu na tej klaczy to nie będę skakać.
pytanie zadane 11 kwietnia 2018 w Porady przez użytkownika d (2,223)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Najwyraźniej masz do czynienia z tzw. ,,trudniejszym'' koniem. ;) To bardzo dobrze, że instruktorka każe Ci się na niej uczyć, bo jak poradzisz sobie z takimi końmi, to znacznie lepiej wyćwiczysz dosiad itd.

 Zapewne klacz jest trochę odczulona na pomoce, musisz być bardzo zdecydowana w tym, co robisz, nie tylko kierować ją dosiadem i wodzą (jeśli nie pomaga możesz pomóc sobie bacikiem po wewnętrznej łopatce), ale również głowią, wzrokiem i samymi myślami musisz jej mówić, że tym razem wyjedzie ten narożnik i Wam się uda. :)

Nie wiem na jaką swobodę możesz sobie pozwolić na jeździe (zakładam, że szkółka), ale jeśli na ujeżdżalni jest mało koni to, gdy klacz zetnie narożnik wprowadź ją na woltę, która zakończysz tak, by koń nie miał innego wyjścia jak wyjechanie tego narożnika - jeśli będziesz tak robić za każdym razem (nie pomijając wcześniej normalnych pomocy, używanych jak do tej pory lub trochę mocniejszych), może uda ci się ją tego nauczyć. ;) Powodzenia
odpowiedź 11 kwietnia 2018 przez użytkownika Niśka (1,070)
...