12,992 pytań - 31,628 odpowiedzi - 981 komentarzy

Decyduje się na konia...(opis)

0 głosów
Więc tak.. chce kupić konika polskiego.( uznajmy że boks i wybieg jest ) więc nie chodzi mi o pensjpnat tylko mieć go w boksie obok domu. 1.ile kosztuje utrzymanie go przez miesiąc? 2.co muszę przed tym wiedzieć 3.co ile chodzić do weterynarza? 4.czy to jest wogule legalne 5 czy muszę do tego jakieś prawa ... napiszcie wszystkie obowiązkowe rzeczy :) Dziękuje z góry ;)
pytanie zadane 27 grudnia 2017 w Porady przez użytkownika d (2,223)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że to jest legalne ale zalicza się już taki dom do godpodarstwa i jakies papierkowe berbecie trzeba zrobić :)

Po drugie z weterynarzem no to na pewno musi być on stały wiesz bez wiekszych zmian musisz mu ufac (weterynarzowi) i ja mam załatwionego weterynarza na co miesiąc bo mój tata nim jest xd (to nie ty chodzisz do weterynarza tylko on do cb przyjeżdża xd)

UUU utrzymanie- no wiesz musisz mu kupować żarcie i to kosztuje duuuuużo bedziesz mu musiała kupować sprzet jak zepsuje no i oczywiscie jesli bedzie stal w boksie codziennie sprzątć boks (nie obawiaj się ja chodze na prościzne i sprzątam tylko tą słome która jest brudna i potem mu dorzucam xd Ale jednak co no nwm 3 dni? (zalezy ile koń sra i jak wygląda sytuacja w boksie jego) wymieniać całą słomę (pamiętaj żeby nie scielic za grubo!)

 a propo praw no to juz mówiłam ze to gospadarsteo no i to chyba tyle powodzenia!

Miłego nowego roku!!!^^
odpowiedź 28 grudnia 2017 przez użytkownika Koniareczka (175)
...