12,992 pytań - 31,628 odpowiedzi - 981 komentarzy

Jak zrobić tanią i mocną siatkę na siano dla koni?

+1 głos
Masz dość ciągle rozwalających się siatek z końskich sklepów, które kosztują krocie? Dam Ci szybki sposób na zrobienie siatki za około 30 zł, które u mnie służą nawet 3 lata.

Materiał:

siatka (kupiona na np. Allegro)

sznurek do snopowiązałki

Wykonanie:

Zamawiamy na np. Allegro siatkę (zawsze się tam zaopatruję), która nazywa się "SIATKA DO PIŁKOCHWYTÓW fi. 4 oczka 45x45 mm" - pod tą nazwą należy szukać siatki - najlepsza jest ta grubości 4 mm. Na aukcji zazwyczaj sprzedawany jest 1m2 czyli w okienku zakupu klikamy 2. Wymiar siatki jaki podajemy to 2x1 m. Koszt jednego metra takiej siatki to około 10 zł (z przesyłką wychodzi 30 zł za CAŁĄ siatkę z małymi oczkami). Gdy już otrzymamy przesyłkę rezerwujemy dosłownie 10 min czasu, bierzemy siatkę i sznurek do snopowiązałki. Siatkę składamy na pół. Boki siatki przeplatamy sznurkiem do snopowiązałki. W ten sposób powstaje nam "kosz" z siatki. Górny obwód przeplatamy (PAMIĘTAĆ! - po obwodzie - siatka musi się otwierać) także sznurkiem do snopowiązałki zostawiając dłuższe końce - tak oto mamy sznureczek do zamykania. I siatka jest gotowa - mieszcząca dużo siana (moim koniom po nocy jeszcze zostaje) z małymi oczkami, co spowalnia pobieranie.

Najlepszy sposób na montaż siatki w boksie? Na kratach boksu mam zawieszone dwa łańcuszki (na szerokość siatki) każdy ma doczepiony karabińczyk, do siatki także doczepiam po jednym karabińczyku z dwóch boków (tam gdzie siatka jest przeplatana). W ten sposób tylko odpinam sobie siatkę z karabińczyków i nie męczę się z zawieszaniem.

Ściągnięcie, uzupełnienie i zamocowanie takiej siatki w boksie zajmuje mi średnio ok. 3-5 min.

W boksie zero zdeptanego siana, a konie zadowolone bo jedzą całą noc :)
pytanie zadane 23 grudnia 2017 w Porady przez użytkownika yola (1,862)
   

1 odpowiedź

0 głosów
dzięki za info, zapisuję sobie <3
odpowiedź 9 marca 2018 przez użytkownika agusiakra (3,769)
...