12,943 pytań - 31,617 odpowiedzi - 981 komentarzy

Czy mogę tak na spontanie galopować na koniu?

0 głosów
Chodzi tu mniej więcej o to że mam trzymać konia u takiej pani która ma 10 koni no i ta mam iść do tej pani do stajni żeby mi pokazało gdzie mój koń będzie miał boks gdzie wejście na pastwisko gdzie siodlarnia ujeżdżalnia itp. No i ona powiedziała że przy okazji przejedziemy się po okolicy na koniach tak żeby obeznać się w terenie po to że jak bym tam jak już dostanę tego konia to żeby mi pokazać gdzie będę mogła sobie w tereny jeździć. No a ja konia tam będę w maju trzymać ale ona chciała mi to już za tydzień pokazać no a ja nie umiem jeszcze galopować bo naukę galopu miałam mieć dopiero za dwa tygodnie tam gdzie się uczę jeździć konno no i moje pytanie to czy będę mogła po prostu w tym terenie normalnie zagalopować i już i nic mi się nie stanie pomimo że nie umiem galopować czyli że zagalopuję na spontanie i już czy raczej to jakieś ,,zakazane'' ? P.S dodam tylko że mam dobrą równowagę i bardzo dobrze idzie mi kłus i ćwiczebny i anglezowany. I ten koń na którym będę jechać na to obeznanie terenu jest mega spokojny i dobrze nauczony wszystkiego jednym słowem koń profesor.
pytanie zadane 6 maja 2017 w Ujeżdżenie przez użytkownika yogi (2,409)
   

1 odpowiedź

0 głosów
W ogóle sytuacja wydaje mi się dziwna, że kupujesz konia, nieumiejąc nawet galopować (nie traktuj tego jako hejt, ale to dość nieodpowiedzialne). Stwierdzenie ,,zakazane'' raczej tu nie pasuje, po prostu jeśli osoba nie umie swobodnie poruszać się w danym chodzie po ujeżdżalni, (swobodnie, czyli bezproblemowo wchodzić w ten chód, przechodzić w wolniejszy, robić wolty, zmiany kierunków, poruszać się w dowolnym siadzie) to nie porusza się tym chodzem poza ujeżdżalnią. Tu nie chodzi o jakieś zakazy tylko o bezpieczeństwo.

Może nie będę komentować kupna konia w takiej sytuacji, ale lepiej nie galopuj, bo konie w terenie zachowują się zupełnie inaczej niż na meneżu i to jest zwyczajnie niebezpieczne. Powiedz, że chcesz jechać najwyżej kłusem.
odpowiedź 7 maja 2017 przez użytkownika Niśka (1,070)
...