13,003 pytań - 31,630 odpowiedzi - 981 komentarzy

Gdzie najlepiej zapisać się na jazdę konną?

0 głosów
Chcę się gdzieś zapisać na jazdę konną ale niewiem gdzie!! Musi to być w Zabrzu. Ludzie pomóżcie!!!
pytanie zadane 4 lipca 2016 w Rasy przez użytkownika banan (2,548)
   

2 odpowiedzi

+1 głos

Niestety nie pochodzę z Zabrza ani okolic ale mogę Ci podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrej szkółki/ ośrodka jeździeckiego. 

Po pierwsze, w stajni nie powinno śmierdzieć. Myślę, że każdy, nawet najbardziej zatwardziały przeciwnik jazdy konnej, jest w stanie rozróżnić, czy w stajni „śmierdzi koniem”, czyli mieszaniny końskiego potu, słomy, siana itp. czy śmierdzi, czyli cuchnie. Jeżeli zapach jest bardzo nieprzyjemny, wręcz duszący, mamy do czynienia z niewyrzuconym od dawna obornikiem. W porządnej stajni obornik wyrzucany jest raz w tygodniu. 

Po drugie – wygląd koni. Tutaj trzeba będzie trochę wprawnego oka, natomiast sądzę, że nawet laik zauważy najpoważniejsze objawy niedopatrzeń stadniny. Koń, który ma rany, szczególnie w okolicach kłębu, grzbietu i brzucha, czyli tam, gdzie będziemy mu ubierać siodło nie może być użytkowany w pracy. To nie prawda, że go to nie boli. Dobrobyt zwierząt w stadninie, która na nich zarabia powinien być dla właścicieli najważniejszy! A jeśli instruktor pozwala użytkować takiego wierzchowca... Należy odwrócić się na pięcie i wyjść.

Na pierwszej jeździe Instruktor, przed wybraniem dla Ciebie wierzchowca, powinien zadać przynajmniej kilka pytań, dotyczących Twojego poziomu zaawansowania. W nowym miejscu nigdy nie ściemniaj, że umiesz więcej niż umiesz, bo to zweryfikuje pierwsze 30 sekund lekcji. Jeśli jesteś w jakimś ośrodku pierwszy raz, a instruktor zostawia Cię samego na 20 minut z obcym koniem, żeby pójść na papierosa, odpuść sobie takiego instruktora. Zaangażowanie prowadzącego zajęcia oraz jego wykfalifikowanie co do wykonywanej pracy to jedne z ważniejszych kwestii przy wyborze ośrodka w którym zamierzasz się uczyć :) 

 

odpowiedź 5 lipca 2016 przez użytkownika Kodena (1,988)
0 głosów
Znalazłam wątek o stajniach w Zabrzu na forum. Trochę stary ale może skorzystasz :)

http://re-volta.pl/forum/index.php?topic=955.0
odpowiedź 5 lipca 2016 przez użytkownika Canter (164)
...