12,883 pytań - 47,029 odpowiedzi - 976 komentarzy

Jak wybrać konia?

+1 głos
Hej. Uznałam, że czas na kupno konia. Wiem, że przy takim wyborze nie jest ważne jak długo "kocham koniki" , ani czy uważam, że wędzidło to zło.

Jeżdżę odkąd pamiętam. Jestem na etapie skoków 120 - 130 cm, ujeżdżenia mniej więcej na etapie złotej odznaki jeździeckiej PZJ. Jeździłam na trudnych koniach, często na młodych, ale nie tylko. Mam 165 cm wzrostu, z natury jestem drobnej budowy, ale siły mi nie brakuje.

Zamierzam rozwijać swoje umiejętności w kierunku skoków i crossu. Chciałabym mieć konia, który nie będzie gigantem, ale też nie kuca. Wiem na pewno, że jeszcze nie jestem gotowa na zajeżdżenie konia od podstaw.

Może mi coś polecicie?
pytanie zadane 8 kwietnia 2016 w Pytania do Princess przez użytkownika GarsijaBonBon (103)
   

4 odpowiedzi

0 głosów
Przede wszystkim rasa,maść,wiek,charakter i jak się sprawuje podczas jazdy, a najlepiej sama się przekonaj:)
odpowiedź 11 maja 2016 przez użytkownika gloma (112)
0 głosów
Ważne jest by :

- wiek konia

- koń musi być o 10 cm wyszy ( tak czytałam )

- płeć

- charakter :) :p

Pozdrawiam
odpowiedź 14 lipca 2016 przez użytkownika Marlena Moczulska
0 głosów
Ważne jest aby wiedzieć jak koń sprawuje się podczas jazdy, wiek, płeć, charakter i rasa :)
odpowiedź 21 lipca 2016 przez użytkownika Paula Horse
0 głosów
Jeśli chcesz kupić konia i wiesz, że jeszcze dużo urośniesz kup sobie konia o 5cm od ciebie większego jeśli raczej nie to powinno się jeździć na koniu 10 cm mniejszym od ciebie taka reguła. Przede wszystkim nie zwracaj najpierw uwagi na maść, czy wiek ( 1 koń może mając 17 lata skakać 120 a jeden nie ) koń nie może być za krótki, mieć zaokrąglony i umięśniony zad jeśli jesteś drobna umięśniony (gruby) koń może być super ale możesz na nim wyglądać gorzej liczy się też to co przeżył mógł być np. Bity, jeśli ty jeździsz już tak dobrze kup sobie konie świeżo zajeżdżonego czyli chodzi pod siodłem ale wymaga paru poprawek np. Znam taką st. Wpisz sobie na internecie Kicinland tam mają 3 letnie konie, zajeżdżone na sprzedaż mam nadzieje że pomogłam
odpowiedź 30 września 2016 przez użytkownika NatuśKoniara (424)
...