12,830 pytań - 16,118 odpowiedzi - 931 komentarzy

Nauka skoków

+1 głos
Niedawno zaczęłam skoki w sumie to na 5 jazdach skakalam. Skacze jakieś 50cm a oddaje koniowi za dużo wodzy tak ze wiszą luźne i wygląda to jakbym obejmowała sie szyi a wcale nie obejmuje. Nie wiem dlaczego tak robie ale na początku szarpalam konia za pysk przy lądowaniu bo ich wcale nie oddawałam i teraz chyba poprostu wkodowałam sobie żeby oddać i nie szarpać. Drugi problem to taki że robiąc polsiad kładę sie tak jakby na szyi konia i łydki lecą mi do tyłu. Poprostu robię polsiad jakbym metr skakala a skacze dopiero jakąś połowe z tego. Co zrobić żeby poprawić te wszystkie błędy?
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w Porady przez użytkownika koniara
   

1 odpowiedź

+1 głos

1.Skróc wodze przed skokiem,a wczasie lostu je "oddaj" czyli jakby przenieś ręce do połowy grzbietu konia.Nie trzeba koniowi oddawać całych wodzy ;)

2.Stań w strzemionach,przesuń nogi w strzemionach do połowy stopy(wtedy noga nie poleci do tyłu i utrzymasz równowagę)i lekko pochyl się do przodu.Wtedy masz odpowiedni półsiad "lekkoodciążający".A jeśli wyobrazisz sobie,iż Twoja głowa to jeden ciężarek,a twój tyłek to drugi cięzarek i spróbujesz je umieścić równomiernie to będzie cud miód :)

Pozdrawiam!smiley

odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez użytkownika Szamanka (1,889)
...