12,924 pytań - 31,565 odpowiedzi - 979 komentarzy

Jak prawidłowo podpiąć popręg?

+1 głos
pytanie zadane 3 czerwca 2015 w Porady przez użytkownika kamcia^^
   

3 odpowiedzi

0 głosów
Popręg zapinamy na dwie przystuły na 1 i 3 środkową zostawiamy. Zapinamy na tyle mozno aby można było wygładzić pod popręgiem sierść.
odpowiedź 4 czerwca 2015 przez użytkownika iza2234 (549)
0 głosów
Zapina się na pierwszą i trzecią a środkowa jest awaryjna ! A dlaczego ? Gdyby jeden by się urwał :) A jak ciasno zapinamy ? Zapinamy tak ciasno aby 4 palce (bez kciuka) wchodziły ciasno między popręgiem a ,,bokiem" konia ;)
odpowiedź 5 czerwca 2015 przez użytkownika Natalka
0 głosów
Co do odpowiedzi dziewczyny która napisała że powinny się mieścić 4 palce to absolutnie się nie zgodzę, jest to zbyt luźno i można poobcierac konika ;) to na które przystuły podepniemy popręg to zależy od grubości naszego wierzchowca, ale zazwyczaj wybieramy pierwszy i trzeci, a ten środkowy uznajemy za zapasowy w razie uszkodzenia któregoś, popręg zapinany stopniowo najpierw na, pierwszą czy druga dziurkę żeby siodło nie spadło następnie przed wsiadaniem i przed przejściem do wyższego chodu podpinamy maksymalnie iile damy radę, ja akurat podpinam przed wsiadaniem już maksymalnie i przed zagalopowaniem wkładam 2 palce pod popręg o jak się mieszczą to podciągam jeszcze z 1 dziurkę :)
odpowiedź 5 czerwca 2015 przez użytkownika Wiksa
...