12,880 pytań - 36,712 odpowiedzi - 971 komentarzy

opieka nad koniem

+1 głos
uwielbiam jednego konia z stajni. Jest hucułem i nazywa się Wat. Przeżyłam z nim wiele: upadek, zwtąpienie czy dalej mam jeździć. U nas w stajni jest wiele osób które opiekują się jakimś koniem właściciela . Tylko jest jeden problem, one skaczą jeżdżą na zawodach, a ja galopuje i na ostatniej lekcji jeździłam przez drągi. Jak zapytać się właściciela o opiekę i czy wogóle się zgodzi?

PS. Mogę kupić mu czapraki kantary itp.

Proszę o co najmniej 3 odp.(od innych osób nie jednej)

NIE BĘDE GO DZIERŻAWIĆ BO RODZICE MI NIE POZWALAJĄ!!!!!!!!
pytanie zadane 27 maja 2015 w Pielęgnacja przez użytkownika Talia<3 (337)
edycja 27 maja 2015 przez użytkownika Talia<3
   

1 odpowiedź

0 głosów
Zapytaj czy możesz konia wydzierżawić. (opiekować się nim.) Czy się zgodzi, zależy od tego, czy jesteś w stanie wyczyścić konia, dbać o sprzęt, zapewnić mu weterynarza, kowala itp. Umiejętności nie mają tu tak dużego znaczenia. Ważne jest aby zapewnić Watowi codzienny ruch. Pastwisko nie zawsze wystarcza. Jeśli nie masz czasu żeby na niego wsziąść, warto nauczyć się lonżowania, ale ostrzegam - to nie polaga tylko na trzymaniu sznurka!
odpowiedź 27 maja 2015 przez użytkownika M.W
Ale dzierżawa konia niestety kosztuje i to dość dużo. A dziewczyny opiekują się nie płacąc. Na szczęście mam czas żeby na niego w miare codziennie wsiąść, czyścić umie a instruktorka obiecała, że mnie nauczy
Pozdrawiam:)
...