12,888 pytań - 31,526 odpowiedzi - 983 komentarzy

Brązowa odznka jeżdziecka PZJ. Pomocy...!

+2 głosów
A więc opowiem wszystko od początku, proszę o racjonalne i szybkie odpowiedzi ;) Na treningu jakiś miesiąc temu trener powiedział, że moge zdawać juz niedługo odznake jeździecką i ogółem zapytał czy w ogóle chciałabym ją zdać, więc opowiedział mi o pytaniach, czworoboku etc. i potrenowalismy troche, no ale nie o tym xd Trener zaproponowł wziecie konia od nich (tego na którym jeżdżę od początku) i wypozyczenie też sprzętu. A problem polega przede wszystkim na tym, że rodzice (w szczególności mama) nie pozwala mi zdac boj z nie wiadomego powodu. Z racji iz mam najlepszego instruktora jakiego moglam miec :D to załatwi mi z pewościa u właściciela wypozczenie konia, przyczepy i sprzętu i jako iż dobrze od początku mnie znają na pewno drogo mnie to kosztowac nie bedzie, ze stajnią tez nie będzie problemu, bo juz mamy pewne propozycje najbliższych i najlepszych stajni z certyfikatem PZJ. jedyne co to nie mam samochodu z hakiem do przyczepy xd Więc tak jakby większość załatwiona prawie, ale nie wiem czemu mama sie nie zgadza, juz duzo tłumaczyłam na czym to polega po co mi to i, że odznaka w tej stajni wcale nie jest droga, na strój jeździecki (taki jak rajtok/frak, oficerki, białe bryczesy, koszula) nie bedzie musiała wydawac pieniędzy, bo mogę wystapic w obojętnym schludnym stroju treningowym, czyli bryczesy mam, sztyblety i czapsy również. Prosiłabym o jakies porady jak mogę ja uprosic i wytłumaczyc (uprzedzam, że wpadłam na pomysł aby zacząc zbierać pieniądze na pokrycie części, a nawet w miarę możliwosci większości kosztów, wypozyczenia konia, sprzętu i przyczepy)

 

Drugie pytanie jest takie, ze osoby które niedawno zdawały boj, czy mogłyby mi napisac troche o ujeżdżeniu, a mianowicie, co po kolei robimy czyli wjeżdżamy stępem kłaniamy się, przy któryms tam narożniku kłusujemy np angezowanym, w kolejnym np galopujemy w półsiadzie itd :) ze skokami jestem w wiekszosci zapoznana. Z góry dzieki za wszystkei odpowiedzi :)
pytanie zadane 3 maja 2015 w Pytania do Princess przez użytkownika Julka
   

2 odpowiedzi

+1 głos
A ile ty masz lat jeśli można zapytac ? :)
odpowiedź 3 maja 2015 przez użytkownika Ola
12, a do czego to potrzebne ? xD
+1 głos
Co do przekonania mamy może być ciężko jeżeli niewiadomo czemu się nie zgadza. Ale spróbuj powiedzieć jej, że odznaka otwiera drzwi do startów w zawodach (bez niej możesz startować tylko w towarzyskich i konkursach "open" a z nią możesz już startować w regionalnycj) i jest ona pewnym potwierdzeniem poziomu twoich umiejętności. Co do ujeżdżenia to masz program na stronie www.pzj.pl w zakładce z plikami. Tam masz rozpisane co po kolei musisz robić. Rozrysuj sobie czworobok na kartce i poćwicz. Rozmieszczenie liter na czworoboku znajdziesz w internecie.
odpowiedź 3 maja 2015 przez użytkownika .Dominika. (393)
...