12,993 pytań - 31,628 odpowiedzi - 981 komentarzy

Co to za rasa Nokota?

+2 głosów
Mniej, więcej wiem jak wygląda, ale nie znam jej jak ją znacie  opiszcie mi ją w kilku zdaniach?
pytanie zadane 28 lutego 2015 w Rasy przez użytkownika Marta_g (373)
   

2 odpowiedzi

+1 głos
nokota to bardzo stara rasa. (mniej więcej z okresu podbijania ameryki). Konkwistadorzy jeździli na koniach tej rasy. Te osobniki, które uciekły i zdziczały, wyłapali indianie i oswoili ponownie. wymieszały swoją krew z mustangami. Jest to wytrzymała rasa. Dość wszechstronna, inteligentna, ale uparta.
odpowiedź 28 lutego 2015 przez użytkownika M.W
+1 głos

Nokota Koń jest dziką i pół-dziką rasa koni zamieszkuje ona Badlands w południowej- Dakocie Północnej w Stanach Zjednoczonych.Rasa rozwinęła się w 19 wieku z fundacji bloodstock złożonej z rancza hodowli koni produkowanych z koni lokalnych Amerykanów Native zmieszanych z konśmi hiszpańskich , pełnej krwi angielskiej , końmi zaprzęgowymi i rasami pokrewnymi. Nokota została niemal zniszczona na początku 20 wieku, kiedy farmerzy, we współpracy z agencjami stanowymi i federalnymi, pracowali razem w celu ograniczenia konkurencji dla wypasu bydła. Jednak, gdy Theodore Roosevelt Park Narodowy został utworzony w 1940 roku, kilka zespołów zostały przypadkowo uwięzionych, a tym samym zostały Nokaty zachowały sie.

W roku 1986 park sprzedał dużą liczbę koni, w tym stado ogierów i wydał kilka ogierów z poza linii hodowlanych do stad. W tym momencie, bracia Leon i Frank Kuntz zaczął kupować konie w celu zachowania rasy, a w 1999 roku rozpoczęła się ochrona Nokaty ,a  później zaczął się rejestr rasy przez samą organizację. Później, ochronę rozpoczęto przez inną organizację, w stanie Minnesota . W 2009 roku został stworzony Badlands Rejestr  , które rejestruje nieco inny typ koni, które zostały usunięte z parku w ostatnich latach. Dziś park prowadzi regularne rozrzedzenie stada,żeby zachować numery od 70 do 110, a nadmiar konie sprzedać.

Nokota  ma kanciasty budowę, jest najczęściej umaszczony maścią blue roan(umaszczenie jednolite lub gniade,lub jeszcze dereszowate z dodatkiem białych włosów) i często wykazuje ambling chód zwany "Indian Shuffle". Rasę można  ogólnie podzielić na dwie części, tradycyjną i typu ranczowego, które różnią się nieznacznie w pokroju i wysokości. Są one stosowane w wielu imprezach, w tym jeździe długodystansowej , w westernie  i w  angielskich dyscyplinach.

Dwie młode klacze

Pozdrawiam!smiley

odpowiedź 28 lutego 2015 przez użytkownika Szamanka (1,889)
edycja 1 marca 2015 przez użytkownika Szamanka
...