12,904 pytań - 31,536 odpowiedzi - 976 komentarzy

Jak prawidłowo wykonać trawers?

+1 głos
pytanie zadane 15 lutego 2015 w Ujeżdżenie przez użytkownika Korwetka (107)
   

1 odpowiedź

0 głosów

Wzięte z : http://zapytaj.onet.pl/Category/012,013/2,22188447,Jak_zrobic_ustepowanie_od_lydki_trawers_i_rewers.html

Witaj, więc tak:

TRAWERS
W trawersie,który jest ruchem na dwóch śladach,koń porusza się do przodu i w bok z głową skierowaną w stronę ściany. Zacznij ćwiczenie pół paradą,a gdy koń głową wyjdzie na ścianę,przenieś obciążenie w np. lewo,w kierunku ruchu. Wewnętrzną łydkę trzymaj na popręgu aby utrzymać impuls,zewnętrzna łydka znajduje się za popręgiem,zginając konia wokół wewnętrznej łydki i odsuwając zad trochę ze śladu .W tym przypadku lewą rękę odstaw nieco w bok od szyi konia i poprowadź go do uzyskania lekkiego zgięcia szyi konia w lewo,uzupełniając to prawą wodzą przyłożoną do szyi konia.
USTĘPOWANIE OD ŁYDKI
Ustępowanie od łydki to ruch na dwóch śladach,może je wykonać np. od linii środkowej.Jadąc np. w lewo,zetnij narożnik i pojedź w stronę drugiej ściany,wykonując ustępowanie od łydki. Na jedną długość kona po zejściu z krótkiej ściany przygotuj konia pół paradą. I jeździec,i koń powinni patrzeć nieco w lewo. Wyprostuj plecy,nie usztywniając ich,cofnij trochę lewe ramię i bardziej obciąż lewą kość kulszową. Lewa łydka działa na mocniej na popręgu,przesuwając konia konia w prawo,a prawa łydka leży za popręgiem,kontrolując stopień łagodnego zgięcia konia wokół lewej łydki jeźdźca. Jeździec przesuwa lewą rękę w bok szyi konia,zginając szyję delikatnie w lewo.Prawa wodza opiera się na szyi konia,działając na przód i nie pozwalając koniowi wypaść lewą łopatką.Obiema wodzami utrzymujemy taki sam kontakt z pyskiem konia.Przód zawsze musi wyprzedać zad.
Jeżeli chodzi o działanie łydkami to ja powiedziałam Ci jak to zrobić u dobrze wyszkolonego konia,bo u młodych konia robi się to troszkę inaczej :Lewa łydka działa mocno za popręgiem,skłaniając konia do przesunięcia się w bok,w prawo.Prawa łydka jeźdźca leży na popręgu,uzupełniając działanie lewej łydki i utrzymując impuls na przód.
ZDJĘCIE RENWERSU
Mam nadzieję,że pomogłam
Pozdrawiam

image

Pozdrawiam

odpowiedź 18 lutego 2015 przez użytkownika konno (368)
...