13,014 pytań - 31,631 odpowiedzi - 981 komentarzy

jak nauczyć się skakać przez przeszkody ?

+2 głosów
Od niedawna rozmyślam nad nauką skoków. W stadninie do której jeżdzę jest kilka koni które potrafią skakać i są trenowane. Na wiosnę planuję zacząć się pytać o skoki. Mam dość dobry sprzęt mam :  bryczesy, kask, rękawiczki. Włąsnie nieługo zakupię jeszcze sztylpy i sztyblety. Rozmyślam także o kamizelce. Ale jak nauczyć się skakać i co jest ważne ? Oraz moje jeszcze jedno pytanie: Czy warto kupić kamizeklę ochronną ?
pytanie zadane 22 stycznia 2015 w Skoki przez użytkownika iza2234 (549)
   

2 odpowiedzi

+2 głosów
 
Najlepsza odpowiedź

kamizelke jak najbardziej opłaca sie kupic,ale jest to stosunkowo kosztowny wydatek

aby zacząc skakac musisz opanowac półsiad,jazde w galopie.Zacznesz skakać,jesli twój instruktor uzna ze jestes gotowa.Na początek bedziesz skakac małe przeszkody,w miare wzrostu twioch umiejęstności bedą coraz wyższe.Na poczatek mozesz skakac cavaletti z kłusa albo galopu.Jak skaczesz,patrz na przeszkode,na najwyzszy drąg.Po tym jak opanujesz skoki przez cavaletki i krzyżaki, trener będzie ci stopniowo podwyższał wysokość przeszkód. Wraz ze wzrostem twoich umiejętności wprowadzi również inne rodzaje przeszkód, np. stacjonata, oxer, 

odpowiedź 22 stycznia 2015 przez użytkownika horselover18 (371)
wybrane 22 stycznia 2015 przez użytkownika iza2234
Zapomniałam dodać. Mam 10 lat jeżdżę konno 4 lata i pół. Galopować umiem i tak i tak. W sensie i pełnym dosiadem i pół siadem. Na wiosnę jeszcze poczytam w książce i w internecie. Może się udać :). Miałam już doświadczenia z różnymi końmi tylko nie wiem jakie odczucie jest kiedy koń ci się podnosi podlatuje do góry.
+2 głosów
1.Żeby zacząć skakać musisz umieć jeździć wszystkimi chodami samodzielnie!!Opisze Ci skok  fazami lotu:

1.NAZAZD-naprowadź konia na przeszkodę(oczywiście prosto),nie ciągnij za wodze(hamujesz tym konia) i nie spinaj się!                                                                                                                                                                      2.ODSKOK-zrób półsiad(w razie nie pewności złap się grzywy),nie ciągnij za wodze                                                  3.LOT-teraz jesteś w połowie skoku.Nie ciągnij za wodze,w razie nie pewności złap się grzywy!                                  4.LĄDOWANIE-uważaj by nie wypaść z siodła,nie ciągnij za wodze!!WARTO KUPIĆ KAMIZELKĘ!!
odpowiedź 13 lutego 2015 przez użytkownika Szamanka (1,889)
...