13,029 pytań - 58,657 odpowiedzi - 983 komentarzy

Czyn się różni derka stajenna od padokowej i czy koń może stać w boksie w derce padokowej?

+1 głos
Na zimę bardzo chciałabym ogolić konia (bez łba i nóg). W jakie derki powinnam się zaopatrzeć i czy w temperaturze ok.10 stopni koń powinien stać w boksie/chodzić po padoku w zwykłym polarze czy w grubej zimowej derce? Z góry dziękuję za odpowiedź ;)
pytanie zadane 13 listopada 2014 w Koń przez użytkownika Delfiniasta (190)
   

3 odpowiedzi

0 głosów
Padokowa jest zazwyczaj z wytrzymalszego materialu, bo koń na padoku się tarza, obciera, derka ta zapobiega takaze przed deszczem, chlapą itp. Nie ma przeszkód by mieć w stajni padokową, ale lepsza w stajni jest polarowa lub stajenna grubsza :-)
odpowiedź 14 listopada 2014 przez użytkownika Cavallo (6,945)
edycja 1 grudnia 2014 przez użytkownika admin
0 głosów

W więkości stajni nie przebiera się koniom derek. Stoją cały dzień w derkach padokowych. Są zrobione z mocniejszych materiałów niż stajenne, nie przemakają, chronią przed zimnem smiley

Wszystko zależy od tego jak marznie Twój koń. Jednemy wystarcza cienka derka, inny w tej samej temperaturze musi mieć grubszą wink Musisz obserwować konia i dotykać go pod derką, jeśli jest ciepły i ma ciepłe uszy to znaczy, że wszystko jest ok. 

odpowiedź 1 grudnia 2014 przez użytkownika Kon11 (4,232)
0 głosów
Derka stajenna od derki podokowej rózni się grubością.Z reguły derka stajennna jest cieńsza,gdyż koń jak sama nazwa wskazjuje stoi w niej w stajni,gdzie jest cieplej,zaś na padoku jest zimniej więc musi koń mieć grubszą derkę.Myślę że raczej koń nie powinien stać w derce padokowej w stajni,gdyż się przegrzeję!!
odpowiedź 13 lutego 2015 przez użytkownika Szamanka (1,889)
...